The Kelly family - Stars fall from heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Report

4 posters

Goto down

Report Empty Report

Odoslať pre Ajuska83 Po máj 19, 2008 9:18 pm

THE KELLY FAMILY
MORE GOOD NEWS TOUR
BERLÍN, 9.5.2008


Náš druhý výlet za Kelly Family začal 8.5. na autobusovej stanici v Bratislave. Stretávame sa tam niečo po pol 7 večer, ja, Kamila a Martina. Pred nami je asi osemhodinová cesta do Berlína. V Brne prestupujeme a v Prahe sa k nám pridáva česká časť našej posádky, Lenka. V Berlíne sme asi o hodinu skôr ako bol predpokladaný príchod, čo v praxi znamená, že stojíme na berlínskej stanici už o 4 ráno. Aspoň, že vonku je už príjemne a čakanie je aspoň trošku znesiteľnejšie. Po starťanskej rannej hygiene na verejných záchodoch a „výdatných“ domácich raňajkách sa začíname pomaly organizovať. O 6 otvoria novinový stánok, kde si kupujeme lístky na metro a ide sa hľadať kostol, v ktorom budú Kellys vystupovať. Záchytné body máme preštudované z domu, tak už to len aplikovať do praxe. Trištvrte hodiny v metre a sme na Seestrasse, kde sa kostol nachádza. Plagáty nám jasne potrvdzujú, že sme správne. Na schodoch už čaká jedna Nemka, s ktorou bohužiaľ nevieme komunikovať v angličtine a naše „skromné“ znalosti nemčiny nám na to nestačia. Je však jasné, že na niekoho čaká a my to nie sme headbang . Po krátkom dohadovaní sa, čo s načatým dňom, ideme nájsť nejakú kaviareň. Nájsť však niečo otvorené o pol 8 ráno je však v Berlíne dosť veľký problém. Túžime aspoň po MacDonaldovi, ale v štvrti, kde sa to len hemží zahalenými ženami, kráčajúcimi 5 krokov za mužmi, nám to príde ako neriešiteľný problém. Všade sú len čínske, thajské a neviem aké bistrá, ktoré nás nelákajú nielen zvonku, tobôž zvnútra. Nakoniec nachádzame predsa len niečo „americké“ a v Dunkin Donnuts si dávame vytúženú kávu a čokoládove muffiny.Sedíme, kecáme, ale čas aj tak ubieha strašne pomaly. Maťa, tá pospáva všade, kde si sadne, ale snažíme sa ju držať pri živote. Flákame sa po obchodoch a nakoniec sa predsa len rozhodneme ísť sa trošku „turisticky“ vyžiť a metrom sa presúvame na Alexander Platz, čo je akési centrum bývalého východného Berlína. Architektúra tu až náramne pripomína zašlé časy komunizmu. Opäť bezcieľne blúdime hore dole, najeme sa vo vysnívanom MacDonalde a o tretej sme späť pri kostole. Čakajúca skupinka sa rozrástla na asi 20 ľudí, z toho polovica sú Poľky. Konečne nachádzame niekoho s kým môžeme komunikovať v angličtine. Organizácia je oveľa lepšia ako v Mníchove a my len dúfame, že bude fungovať aj neskôr. Slnko svieti ako v strede leta a my sa obávame, že státie, resp. sedenie na tom slnku nám spôsobí leda tak úpal. Ešteže Lenka vytiahne svoj dáždnik, ktorý nám značne umožní prežiť tú paľavu bez ujmy na zdraví. Okolo 5 začnú prichádzať Kellys. Podarí sa nám s Patriciou odfotiť a prehodiť s ňou zopár slov. Je náramne milá a ochotná, hoci má zabandážovanú nohu, ktorú si vraj presilila pri Irish Jig. Keď jej poviem, že sme až so Slovenska, je veľmi prekvapená a ďakuje nám za podporu a želá štastnú cestu domov. Stretnutie s ňou nás nabíja novou energiou a ja osobne sa cítim ako v siedmom nebi. Nedúfala a ani som nečakala, žeby sme sa mohli s niekým z Kellys odfotiť a už vôbec nie s Pattie.
A koncert sa začína. Chodbou prechádza Paul s tým svojím inštrumentom a Kathy spieva Who´ll come with me. Nasleduje Pattie s All my trialls, Good neighbour, Wearing of a green.
Obecenstvo je skvelé a ľudia tancujú, spievajú, tlieskajú takmer celý koncert. Atmosféra je elektrizujúca a samotní Kellys sa evidentne bavia s nami. Odznejú piesne ako Let my people go, True Love, I wanna be loved, Oh, it hurts, So many things, Kathyne dve piesne z jej sólových albumov – Eternity of Love a jedna španielska, ktorej názov neviem. Patriciina sólová pieseň Beautiful Life, Father´s nose, Danny Boy v Joeyho interpretácii so zaujímavou vsuvkou o prasatách. Pointu sme bohužiaľ nepochopili lol! . Všetky pomalé pesničky sa snažíme oživiť bublifukovými bublinami. Traja dôchodcovia pred nami na rezervovaných miestach si myslia, že padajú kdesi z vrchu. Auxtro Polita s Maite, Sick Man a Moriggan, kde Kathy a Joey zatancujú tie svoje tanečky.
Pri Irish Jig si Joey zatancoval a bol tak skvelý, že si obecenstvo hlasným skandovaním vydobyje prípavok. Kathy, pripravená už s gitarou na ďalšiu pieseň , bola donútená dať si ju dole , opäť nasadila harmoniku a Joey sa mohol realizovať s tým svojím povestným „odmietavým“ šarmom. Záver koncertu ako inak musí patriť Take my hand.
Všetci sa pochytáme za ruky, ako inak, Maite vybehne medzi ľudí, vylezie na lavicu a skáče, spieva a tlieska spolu s nami. Ako som už veľa krát povedala, Maite nikdy nepatrila medzi mojích obľúbencov, ale vidieť ju naživo, fakt stojí za to.
Je ťahačom celej show, vydáva zo seba toľko energie a baví celé obecenstvo. Je fakt skvelá a materstvo jej pridalo na kráse. Ako prídavok spievajú An Angel a Amazing Grace.
Z An Angel toho veľa nemáme, lebo sme sa s Kamčou museli pretlačiť, cez masu ľudí, aby sme Pattie odovzdali kvety a malý darček zo Slovenska. Neodpustila som si poznámku, že dúfame, že ich jedného dňa konečne uvidíme aj v ČR alebo na Slovensku. Odpovedala úsmevom akým Patricia zvykne. Nevadí, aspoň som jej to povedala. Po Amazing Grace sa nadobro strácajú v backstagi a my tiež musíme ísť, lebo na autobusovú stanicu je to skoro hodina cesty metrom. V metre mlčíme, jednak preto, že sme už riadne unavené a jednak preto, že ešte predýchavame emócie, ktoré po Kellys ostali v našich srdiečkach. Vidieť ich naživo je naozaj zážitok na celý život a verte mi, aj keď nehrajú v plnej zostave, dokážu urobiť show, pri ktorej vám v jednej chvíli behajú zimomriavky po chrbe a slzy dojatia sa tlačia do očí a na strane druhej vás prinútia vstať, tlieskať, mávať rukami a spievať spolu s nimi. Ak máte čas, financie a chuť, neváhajte, oni stoja za to, aj za to neznesiteľné čakanie v teple, či v zime.
Svoje rozprávanie zakončím slovami Kellys: „ They made my feelings cry, they touched my heart inside, when I was in town, I heard them sing those songs....“

„ Keep on singing, Kellys!!!“
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Ajuska83 Po máj 19, 2008 11:27 pm

Len skusam ako mi funguje banner... Very Happy
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Martina Po máj 19, 2008 11:30 pm

no čo dodať, krásne si to napísala.... mne sa ešte na tom koncerte strašne páčila tá stará babka, keď odchádzala popred vystupujúcimi Kellys, v strede pekne zastala, a vytiahla foťáčik... rolfrolf lol!

Martina
Newbie
Newbie

Počet príspevkov : 102
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Ajuska83 Po máj 19, 2008 11:32 pm

tu som neregistrovala scratch headbang
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Martina Po máj 19, 2008 11:34 pm

to si si fakt nevšimla?? fakt staručká teta, dochodkyňa, Kellys jej zapózovali, hlavne Maite... lol!

Martina
Newbie
Newbie

Počet príspevkov : 102
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Ajuska83 Po máj 19, 2008 11:37 pm

nie, iba si spominam ako ste mi to hovorili... lol! som mala inu robotu... rolfrolf
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Martina Po máj 19, 2008 11:38 pm

haha, jasné, si registrovala iných... napr. tých pračudesných ujkov za nami... scratch lol!

Martina
Newbie
Newbie

Počet príspevkov : 102
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Ajuska83 Po máj 19, 2008 11:41 pm

a tí, čo boli pred nami... hehe, tiež rock
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Martina Po máj 19, 2008 11:44 pm

no jasné, tak tí velice skúmali strop, že odkiaľ tie bublinky tak asi môžu ísť... rolfrolf a fakt že z Maite som bola unesená, jak sa tam vyštverala na tú lavicu a spievala... no a ešte zopár radov ktože to bol pred nami?? affraid stále neverím, moje tenkrát poprvé... lol!

Martina
Newbie
Newbie

Počet príspevkov : 102
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Ajuska83 Po máj 19, 2008 11:47 pm

hovoríš, jak keby ti Paddas sedel na kolenách... hail pray rolfrolf I give up
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Martina Po máj 19, 2008 11:49 pm

soo excited že Paddas... ten teraz nesedí, zo zásady kľačí... angry with you

Martina
Newbie
Newbie

Počet príspevkov : 102
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre sunshine282 Po máj 19, 2008 11:58 pm

No Ajusik....ako klobuk dole!!!Skvela reportaz,znovu som to prezila!!!Nase bublinky a chudak ujo pred nami,uzasnu Pattie a energiou nabitu Maite,kafe v Dunkine a Matu lahko pohodenu spiacu krasavicu uplne vsade...a nasu super fotku z Alexanderplatz...hahahaha a 100 stupnov na priamom slnku,kvety a marginalizovane skupiny,ohromnu radost a tvoju ruku shaking after the meeting of your dreams...Beautiful life a pozri,Pat sa chytili vlasy do harfy...metro asi milion krat a jednu babku,ktora hovori anglicky " a litl"...verejne zachody a vodu v macdonalde...to vsetko opat ozilo prostrednictvom tvojej reportaze...krasne a let me say,that I hope,this was just one of our many future trips...not hysterical,because for us Kellys,are a heart matter !!! hail angeldust jala ...Thanks for this awesome report honey! kiss hugs
sunshine282
sunshine282
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 840
Age : 45
Registration date : 24.03.2008

https://kellyfamily.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre sunshine282 Ut máj 20, 2008 12:01 am

Si tu nerobte srandu laskavo z vazenych obcanov....a krestanov...ano?? lol! ....By the way,paddas omnoho radsej sedi inde,ako na kolenach...a este k tomu Matinych...mati ako sorry,ale nemas to spravne...ehmm...pohlavie rolfrolf ...ale nezufaj,v dnesnej dobe,nic nie je nemozne! rolfrolf rock
sunshine282
sunshine282
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 840
Age : 45
Registration date : 24.03.2008

https://kellyfamily.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Martina Ut máj 20, 2008 1:38 am

akože neviem neviem kto si tu teraz robí srandu z vážených občanov vychutnávajúcich si krásy, ehmm, južného Francúzska... scratch headbang lol!

Martina
Newbie
Newbie

Počet príspevkov : 102
Registration date : 25.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre sunshine282 Ut máj 20, 2008 9:59 am

Embarassed Embarassed ....so ashamed,so ashamed...no,ale tak krasy juzneho Francuzska?Chudacik,ved ten vinic mu trci aj z nosnych dierok,popripade inych otvorov telesnej schranky...to mohol ist radsej do Bagdadu rolfrolf
sunshine282
sunshine282
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 840
Age : 45
Registration date : 24.03.2008

https://kellyfamily.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Ajuska83 St máj 21, 2008 10:26 am

...že do Bagdadu rolfrolf , by sa asi všetky mešity otriasali v základoch, keby sa tam začal modliť ... ... ku kresťanskému Bohu. I give up
Ajuska83
Ajuska83
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 380
Age : 40
Registration date : 24.03.2008

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Lenny Pi máj 23, 2008 12:08 am

oooch ajus, ty na to mas fakt talent, ja bych to tak hezky nevystihla.. a jsem rada, ze jsi vynechala muj "bezvladny stav" Wink alespon se mi to nepripomnelo..uff.. ale uplne jsem si vybavila ty turky..tfuj tajksl! a ty krasny zachodicky u toho mekace na alexanderplatzu! jak se to tam dalo tak hezky zavrit do pulkruhu! jako v letadle! Very Happy
Lenny
Lenny
Admin
Admin

Female
Počet príspevkov : 414
Age : 37
Registration date : 24.03.2008

http://www.myspace.com/lenny_prag

Návrat hore Goto down

Report Empty Re: Report

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.